Organic Beauty Passage Cosmetics Laboratory
 

Aktualności

PODZIĘKOWANIE za targi COSMOPROF 2013

2013-03-18

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Odwiedzającym nasze stoisko podczas targów COSMOPROF 2013.

Jesteśmy wdzięczni za ogromne zainteresowanie naszymi produktami oraz dużą frekwencję. Jest to uhonorowanie naszych dotychczasowych wysiłków, ale jednocześnie duża odpowiedzialność i wyzwanie dla dalszych działań.

Dziękujemy, iż mogliśmy osobiście spotkać się z tak liczną grupą naszych stałych i potencjalnych Klientów. Mamy nadzieję, że rozpoczęte rozmowy przerodzą się w projekty zakończone sukcesem.

Passage Cosmetics Laboratory

COSMOPROF 2013

2013-02-22

W dniach 7 – 10 marca bierzemy udział jako wystawca w kolejnej edycji targów COSMOPROF w BOLONII.

Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu naszą, stale powiększającą się ofertę produktów z zakresu kosmetyki kolorowej, jak i pielęgnacyjnej.

Będą mogli Państwo zapoznać się ze stosowanymi w naszym laboratorium R&D rozwiązaniami technologicznymi, a także omówić zagadnienia związane z nowymi wymaganiami legislacyjnymi dotyczącymi produkcji kosmetyków i wprowadzenia ich na rynek (według Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009, wchodzącym w życie od 11.07.2013r.)

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego STOISKA nr F 24 w PAWILONIE 18.

Margines Bezpieczeństwa  (MoS)

2012-12-18

Od 11 lipca 2013r. zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 Raport bezpieczeństwa produktu kosmetycznego będzie musiał zawierać obligatoryjnie wyliczenia Marginesu Bezpieczeństwa (Margin of Safety - MoS) w tzw. profilu toksykologicznym substancji.

Bardzo ważnym etapem oceny bezpieczeństwa kosmetyku jest ocena ryzyka dla  poszczególnych składników zawartych w produkcie. Takiej oceny dokonuje się przez wyznaczenie współczynnika - Marginesu Bezpieczeństwa  (MoS).

Passage Cosmetics Laboratory, jako firma świadcząca usługi przygotowania pełnego dossier kosmetyku, opracowuje dokumentację zgodnie z najnowszymi standardami, według norm nie tylko polskich i zagranicznych, ale także według szeregu własnych procedur badawczych.

Nasi eksperci z dziedziny kontroli jakości i oceny bezpieczeństwa kosmetyków wykonują obliczenia Marginesu Bezpieczeństwa przy uwzględnieniu:

- wartości NOAEL (no - observable adverse effect level);
- drogi narażenia;
- powierzchni, na którą nałożono  kosmetyk;
- częstości  aplikacji;
- szczególnych warunków stosowania.

Dbałość o to, by kosmetyk był bezpieczny dla zdrowia ludzkiego jest priorytetem naszych działań.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą naszych usług laboratoryjnych Passage Cosmetisc Laboratory - usługi

HPCI

HPCI CEE 2012 WARSZAWA

2012-09-18

W dniach 26-27 września 2012 w Warszawie odbędzie się, po raz trzeci, Kongres (Wystawa i Konferencja) HPCI
( The Home & Personal Care Ingredients Exhibition and Conference). Jest to największe w Europie Centralnej i Wschodniej wydarzenie dedykowane dla przemysłu kosmetycznego i chemii gospodarczej.

Odwiedzając wystawę, będą Państwo mieli możliwość spotkania się z ekspertami Passage Cosmetics Laboratory z dziedziny kontroli jakości i oceny bezpieczeństwa kosmetyków, którzy posiadają najaktualnieszą wiedzę legislacyjną dotyczącą produkcji kosmetyków i wprowadzenia ich na rynek, a także ze specjalistami w zakresie innowacyjnych technik recepturowania i udoskonalania produktów.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 230 w Warszawskim Centrum EXPO XXI.
Więcej informacji o wystawie: http://www.hpci-congress.com

CosmeticBusiness.jpg

CosmeticBusiness 2012

2012-06-04

Naszym kolejnym przystankiem jest MONACHIUM. W dniach 14-15 CZERWCA będziemy obecni na międzynarodowych targach CosmeticBusiness 2012.

Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu zarówno naszą szeroką ofertę produktów, jak i wiele nowości kosmetycznych.

Będą się mogli także Państwo zapoznać z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi przez nasze laboratorium R&D.

Udział w targach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” osi priorytetowej 6 Polska gospodarka na rynku międzynarodowym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego STOISKA nr B19 w PAWILONIE 1.

AMSTERDAM 2012

2012-05-17

W dniach 22-23 MAJA będziemy uczestniczyć w charakterze wystawcy na międzynarodowych targach PLMA 2012 w Amsterdamie.

Nasi obecni i potencjalni Kontrahenci będą mogli zapoznać się z szeroką gamą produktów kosmetycznych oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi przez nasze laboratorium R&D.

Udział w targach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” osi priorytetowej 6 Polska gospodarka na rynku międzynarodowym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego STOISKA nr 3033 w sekcji NON-FOOD, RAI Holland Complex.

COSMOPROF BOLONIA 2012

COSMOPROF BOLONIA 2012

2012-03-01

    W dniach 9-12 MARCA będziemy po raz kolejny uczestniczyć w charakterze wystawcy na największych, międzynarodowych targach kosmetycznych - COSMOPROF w BOLONII.

    Aktualni i potencjalni Kontrahenci Passage Cosmetics Laboratory będą mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą produktów kosmetycznych oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi przez nasze laboratorium R&D.

    Udział w targach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” osi priorytetowej 6 Polska gospodarka na rynku międzynarodowym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.

    Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego
STOISKA nr F 21 w PAWILONIE 20

Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej

Natura w kosmetyce – dowiedz się więcej

2012-01-03

Nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL ukazało się pierwsze wydanie książki „Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej”.

Autorami są nasi wieloletni i znamienici Współpracownicy oraz Konsultanci z obszaru prac naukowo - badawczych – prof. dr hab. Eliza Lamer – Zarawska, dr Cezary Chwała oraz Dyrektor ds. Rozwoju Passage Cosmetics Laboratory – dr Antoni Gwardys.

Książkę w szczególności polecamy studentom kosmetologii, farmacji i nauk pokrewnych oraz specjalistom pracującym w tych dziedzinach.

Zachęcamy do nabycia.

COSMOPROF BOLONIA 2011

2011-03-02

W dniach 18-21 MARCA będziemy uczestniczyć w charakterze wystawcy na międzynarodowych targach COSMOPROF w BOLONII.

Będzie to pierwsze wystąpienie Passage Cosmetics Laboratory na największej na świecie wystawie kosmetyków.

Nasi aktualni i potencjalni Kontrahenci będą mieli okazję ocenić propozycje produktów dedykowanych do grupy ECO/ORGANIC/NATURAL/BIO oraz zapoznać się z naszą aktualną ofertą dotyczącą pozostałych grup kosmetyków.

Wyjazd na targi jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.1 „Paszport do eksportu” osi priorytetowej 6 Polska gospodarka na rynku międzynarodowym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013.

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego STOISKA nr B 38b w PAWILONIE 29.

.